Mladoboleslavští plavci trápili soupeře na letním Mistrovství ČR OPEN

Konec letní sezóny byl opět završen vrcholnou akcí konanou tentokrát v Ústí nad Labem. Mistrovství České republiky OPEN hostilo plaveckou elitu z celé země, a z našeho klubu, i přes lehčí marodku, vyrazilo celkem 6 plavců. Vítězství jsme se bohužel nedočkali, ale i tak byly k vidění kvalitní výkony, důkazem toho jsou dvě účasti v semifinále a jedno finále B.

Dvě prvenství naše výprava přeci jen měla, a to titul nejmladšího a nejstaršího mužského účastníka mistrovství. Ten nejmladší – František Musil, se účastnil vrcholu sezóny dospělých ve svých čerstvých čtrnácti letech a rozhodně se nedá říct, že by se svými výkony ztratil, nejlépe si vedl na trati 100m znak, kde skončil 25. Naproti tomu nejstarší plavec – Jirka Janovský, vsázel především na zkušenosti, a výsledkem bylo 22. místo na trati 200m prsa, což byla generálka před nadcházejícím Mistrovství Evropy Masters, které se bude konat v Srbsku, a ve kterém bude mít náš oddíl rozhodně medailové ambice. Vytrvalec David Verner sice plaval za hranicemi svých osobních rekordů, nejlépe z toho tedy vyšlo 21. místo na 400m volný způsob. David je momentálně v přípravě na Mistrovství Evropy juniorů vodních záchranářů, takže si stejně jako Jirka nechává tu nejlepší formu na později.

O nejlepší výkon našeho týmu se postaral Ondra Hašlar na trati 50m prsa, kdy v rozplavbách zajel čas 30,01 – tímto časem se dostal na první místo v absolutním pořadí nejlepších výkonů našeho oddílu před svého o rok staršího kolegu Jakuba Turka. V semifinále svůj výkon nezlepšil a skončil těsně o jedno místo za branami finále, tedy 9. To celé ještě doplnil účastí ve finále B na trati 200m prsa.

Mezi ženami byla z našich nejúspěšnější Lada Máková, která na trati 50m znak postoupila z 12. místa do semifinále, kde svůj čas z rozplaveb ještě vylepšila a nakonec skončila celkově desátá, tedy dvě místa od finále. Ženské vystoupení pak ještě doplnila naše druhá plavkyně – Adriana Landová, která jela zdaleka nejvíce disciplín z našich plavců – celkem 7, nejlépe si vedla na trati 50m znak, kde skončila 23.

Závěr sezóny tak pro naše plavce dopadl vesměs pozitivně, především díky tvrdé práci jak jejich, tak i trenérů a funkcionářů, budeme držet palce nejen do další sezóny, ale i do zbytku té stávající, sportu zdar a gratulujeme!!