Janovský dvakrát pátý, Šitera třináctý na Mistrovství Evropy masters

Nejlepší plavci z celé Evropy starší 25 let se přijeli utkat o cenné kovy a mistrovské tituly do Bělehradu, kde se konalo Mistrovství Evropy masters v plavání. Náš klub vyslal do Srbska dva své plavce – Jirku Janovského a Radka Šiteru, aby změřili síly se svými soupeři. Necelé 4 měsíce po Mistrovství světa v Kataru bylo znát na formě většiny účastníků, kteří absolvovali obě akce, vzhledem k posunutým termínům všech mistrovských soutěží kvůli koroně (během jednoho roku 2 MS v Japonsku a Kataru, 2 ME v Srbsku a na portugalské Madeiře).

Naše dvoučlenná sestava dorazila do srbského hlavního města v maximální možné formě. Radek nastoupil na svojí oblíbenou trať 50m motýlek, kde skončil na třináctém místě. Jirka nastoupil na dvě tratě: 200m prsa a 200m polohový závod, v obou případech skončil shodně na pátém místě. Oba naši plavci skončili za svými osobními maximy, i díky dlouhé sezóně a také úpornému vedru panujícímu v call roomech a po celém Srbsku. I přes to všechno bylo vystoupení našich plavců úspěšné a jsme rádi za každou reprezentaci na vrcholných světových a evropských akcích, nadcházející konec sezóny a prázdniny budou zasloužené. Plavcům gratulujeme!